İnşaat Müteahhitliği | Bakar Group

Bakar Group sizlere İnşaat Müteahhitliği hizmeti sunmaktadır. - İnşaat Müteahhitliği | Bakar Group

{tp}
 • Anasayfa
 • İnşaat Müteahhitliği
 • Müteahhit’in temel tanımı, bir taahhüt işini üstüne alan kişidir, yani Müteahhit kişi, taahhüt ettiğini yapacağını belirten, taahhütünü yerine getireceğine söz veren kişi, kurum veya kuruluştur.

  Müteahhit'in temel tanımı, bir taahhüt işini üstüne alan kişidir, yani Müteahhit kişi, taahhüt ettiğini yapacağını belirten, taahhütünü yerine getireceğine söz veren kişi, kurum veya kuruluştur.

  Müteahhit : Yüklenici, üstlenici,müteahhid. Başkası için yapı müteahhit ve ticaretle ilgili bir işi yapmayı üstüne alan kimse, yüklenici, üstenci demektir, ve arapça Müteahhid kelimesinden gelir. Müteahhidin yaptığı işe "müteahhitlik" denir.

  Müteahhit taahhüt eden kişi manasındadır. oldukça zor bir meslektir, öyle böyle değil harbiden zordur eğer adam gibi usülüne uygun bina yapmak istiyorsanız. Müteahhitler örneğin kat karşılığı yaparlar, bu durumda önce arsa için anlaşılır daha sonra o arsaya yapılacak bina için plan yaptırmak gerekir, sonra o plana belediyenin ruhsat vermesi gerekir.

  Eğer arsada ev varsa onun yıkılıp harfiyatın alınması gerekir sonra duvar ustaları ile anlaşılır ve temel için demir örme başlar, Beton atma da bir derttir, tüm bu aşamalarda birçok çevre, düzen ve belediye prosedürleri vardır ve bunlara uymak gerekir.Kaba inşaat bitti diyelim daha sonra sıvası, şap atılması, elektrik, su ve doğalgaz hatları, fayans/kalebodur, kartonpiyer, kapı/pencere, boya vs yapılması gerek. bunların her biri için ayrı kişilerle çalışılır (taşeronlar) ve başında durulmazsa da kimse işini doğru düzgün yapmaz, Müteahhit taşeronların işinin düzgün ve gerçekten yapmalarını sağlar.

  Bu yüzden sorumsuz ve kontrol etmeyen müteahhit in daireleri ve konutlarında iş mükemmel olmaz. Müteahhitler o kadar kişi ile uğraşmak zorunda kalıp ömürden ömür yerler, bir de kat karşılığı arsa sahibi ile anlaşılmışsa, arsa sahibinin afra tafrası ve bitmeyen istekleri derdi artırır. İnşaat işi bitti diyelim satmak da ayrı bir mesele. aynı özellikteki daireler için istanbulun farklı muhitlerinde çok farklı fiyatlar ortaya çıkar mesela. İşini doğru düzgün yapan bi insan ise oldukça yorulur.

  Müteahhitliği bir fıkrayala sınırlandırmak gerekirse, cennet ve cehennem arasaında bulunan sırat köprüsünün yolu çok bozuktur, gelip gitmekte ve iş görmekte zorlanan vatandaşlar bu işi çözüme bağlamak için yolu düzeltmeye karar verirler. hem cehennemden hem cennetten bir kurul oluşturulur, yolun yarısını cennet , diğer yarısını cehennem kurulu yapacaktır. anlaşma sresi 6 aydır.

  6 ay sonuna gelindiğinde cehennem tarafından gelen yol tam olması gereken yer olan sırat köprüsünün ortasındadır. cennetten gelen yolda se hiç ilerleme yoktur. kurul toplandığında cennet tarafına neden işin yapılmadığı sorulur, cevap nettir, bir tane müteahhitimiz olsaydı bizde yolumuzu yapardık, bu yüzden bir müteahhit seçim klavuzu hazırladık, bu klavuzu inceleyerek doğru bir müteahhit seçebileceğinizi umuyoruz.

  BAKAR GROUP